KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 6787075
*
nr 678 7075
Lennart Glemme
(f. 1927), Sverige
Etsning, Lennart Glemme (f. 1927), Stockholmsmotiv, 28x47
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 januari 2011
kl 19:26:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/1 17:48:46
1
250 kr
31/1 04:18:52
2
350 kr
31/1 19:22:01
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart glemme motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:37
-
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:04
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:12
*
Lennart Glemme
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
nr 678 7075
Lennart Glemme
(f. 1927), Sverige
Etsning, Lennart Glemme (f. 1927), Stockholmsmotiv, 28x47
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 100 kr |
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 januari 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/1 17:48:46 | 1 | 250 kr |
| 31/1 04:18:52 | 2 | 350 kr |
| 31/1 19:22:01 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart glemme motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:37 -
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:04 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:12



