Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 6787075



*

nr 678 7075


Lennart Glemme

(f. 1927), Sverige


Etsning, Lennart Glemme (f. 1927), Stockholmsmotiv, 28x47


Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.

Följerätt

Ja

Utrop:

100 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 31 januari 2011
kl 19:26:54


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
30/1 17:48:46 1      250 kr
31/1 04:18:52 2      350 kr
31/1 19:22:01 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Lennart Glemme

Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.

Läs mer om Lennart Glemme
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart glemme motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 8290 Etsningar
    2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:37
  • 8361 Färgetsning
    Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:04
  • 1007 Färgetsning
    Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 19:12




Ladda ner broschyr