KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 6787075
*
nr 678 7075
Lennart Glemme
(f. 1927), Sverige
Etsning, Lennart Glemme (f. 1927), Stockholmsmotiv, 28x47
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 januari 2011
kl 19:26:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/1 17:48:46
1
250 kr
31/1 04:18:52
2
350 kr
31/1 19:22:01
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart glemme motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:02
-
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:59
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:49
-
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:54
*
Lennart Glemme
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
nr 678 7075
Lennart Glemme
(f. 1927), Sverige
Etsning, Lennart Glemme (f. 1927), Stockholmsmotiv, 28x47
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 100 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 januari 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/1 17:48:46 | 1 | 250 kr |
31/1 04:18:52 | 2 | 350 kr |
31/1 19:22:01 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart glemme motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:02 -
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:59 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:49 -
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:54